Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intercanis 27.-28.6.2009

27. 6. 2009

V pondělí mě začala bolet noha, kulhal jsem napřed trošku a během dne stále více. Panička podezírala nějakou osinu, ale při večerní prohlídce zjistila, že mi otekl celý prst na levé přední noze a nejcitlivější je drápek. Drápek mi panička trochu ustřihla, abych s ním necvakal o zem. Druhý den už jsem nožičku jenom nosil a skákal po třech a byl jsem dost smutný. Na řadu přišly pilulky a koupele v bylinkové lázni a mastička a úplný klid. Stav se začal zlepšovat, ale ještě v pátek před výstavou jsem trošku kulhal. No, ale panička řekla, že půjdeme a uvidíme na místě.Obrazek

Ráno jsem si vykračoval bez potíží, tak jsme vyrazili. Tolik psů kolem mě! Nemohl jsem si pomoct a štěkal jsem celou cestu k pavilonu. Tady však už páníček rozložil stolek, tak jsem věděl, že mám být hodný. Pozdravili jsme se se známými a kamarády, byl tam Bony s celou smečkou, taky ovčanda Riva, co znám od Kauflandu a přišel se podívat i RR Grooby ze Psí školičky. Vyzkoušeli jsme jedno kolečko v kruhu a pohyb byl pravidelný, tak už jsme jen čekali, až příjdeme na řadu.

ObrazekPosuzovala MVDr. Bendová, která mě hodnotila už v Ostravě. Ve třídě jsme byli tři. Předvedl jsem se krásně, postoj i běhání mi tentokrát nedělal potíže. Na stole jsem se jako obvykle trochu popral s paní rozhodčí o zuby, ale bylo to z lásky. Bohužel se paní doktorce zdálo, že jsem od Ostravy nějak přibral, i když podle váhy to není pravda. Takže mi napsala pěkný posudek, ale na závěr mi snížila známku, protože jsme prý v "příliš dobré výživné kondici".

Myslím, že panička byla trochu zklamaná, ale nedala to znát, šla si se mnou vedle kruhu pocvičit triky, které mám rád, a dostal jsem za odměnu mňamky. Na ostatní jsme už nekoukali a vyrazili jsme mezi stánky s potřebami pro mazlíčky. Měli jsme totiž dlouhý seznam. No a pak jsme chodili a chodili a nakupovali - nějaké věci pro tu holku, co prý u nás dva týdny bude bydlet, já jsem dostal létající talíř, nějakou kosmetiku, granule, sušené pamlsky atd. Taky jsme potkali další žáky z naší školičky a v jednom stánku byla naše paní cvičitelka ze cvičáku. 

Obtíženi nákladem jsme se vrátili ke kruhu, kde se právě běhalo závěrečné kolečko, ale Bony už tam nebyl. Tak jsme se rozloučili s ostatními a vyrazili k autu.  A jako vždy jsem zbytek dne prospali a prolenošili - však jsme si to všichni zasloužili.

Panička říkala, že teď o prázdninách půjdeme na dvě menší výstavy - do Žebětína a na Zetor, a na podzimní výstavě v Brně zkusíme protrhnout tu smůlu. A prý do té doby musím zhubnout!!!

Posudek:

1,5 letý hnědý pes, chrup neúplný, chybí P3 oboustranně nahoře, skus nůžkový, výrazná samčí hlava dobře vyvinutý hrudník, hřbetní linie je pevná rovná, zaúhlení končetin je korektní, standardní osrsttění, v příliš dobré výživové kondici.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář