Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubový závod v poslušnosti - KK VFU Brno

5. 12. 2010

Vždycky, když panička balí činku, řetízkový obojek, cvičební vodítko a hlavně maso, je mi to jasné - jde se cvičit. A když jedeme autem, obvykle to znamená, že na náš cvičák.

Tentokrát jsme ale místo na plac šli do jwdné z budouv a areálu školy a přišlo tam strašně moc dalších psů. Některé jsem znal, jiné ne, někteří se mi líbili, jiní moc ne, a vcelku jsem byl hodný.

kz-vfu-2010-01.jpg  Nastupovali jsme v kategorii "Závodníci" (nejtěžší) a i podle čísla jsme měli být úplně poslední. A protože venku chumelilo a byla opravdu dost krutá zima, ukrátili jsme si čekání návštěvou babička dědečka. Stejě jsme i po návratu museli ještě dlouho čekat. Ale ležel jsem na dece a trošku jsem si schrupnul. Občas přicházeli omrzlí a zasněžení účastníci a pak dorazili i rozhodčí a ty teda vypadaly jako ledové sochy.

A jak jsme cvičili?

kz-vfu-2010-04.jpgPřivolání 8bodů z 10, ovladatelnost včetně průchodu skupinkou 11 z 15, Sedni, leshni, vstaň 9.5 z 10, odložení za pochodu v leže 9 z 10, odložení za pochodu v sedě 5 z 10, aport 10 z 10, kladina 7 z 10, skok vysoký 9 z 10, skok šplhem 10 z 10, dlouhodobé odložení 10 z 10, přenášení 5 z 5, štěkání 5 z 10, skupinové odložení v sedě 9 z 10. Všechny cviky byly bez vodítka. Celkem 107.5 bodů ze 130. 

Skončili jsme čtvrtí, ale před námi se umístili samí "profíci", takže to byl opravdu úspěch. Největší radost měla panička z perfektního aportu, konečně sklízíme plody z jiného způsobu nácviku. Utekl jsem před přivoláním i na kladinu (jako vždy :- ) ) a na konci už jsem byl tak zmrzlý, že se mi nechtělo štěkat. Podmínky byly opravdu velmi kruté, odložení ve sněhu (povolená podložka) v -5st Celsiabyl,o tvrdou zkouškou.

Ale dopadlo to výborně a příští rok to zkusíme určitě znovu.

A moc děkujeme děvčatům z KK VFU, že pro nás takový závod uspořádali.