Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní výstavy

30. 8. 2009

V červenci jsme byli v Žebětíně na koňském stadionu Eliot  - 2. krajská výstava psů. Byl jsem tam už loni, ale to jsme se ještě nevystavoval, jen jsou okukoval.

ObrazekPočasí letos teda nebylo nic moc, pršelo celou noc, takže tráva byla pěkně mokrá. A navíc jsme museli jít bez páníčka, protože ten hlídal doma tu blonďatou holku. Vzali jsme s sebou tetu Danu od Chassinky, ale bez Chassinky, protože ta byla na táboře. Zato měli doma nové malinké koťátko. Byli jsme tím pádem bez stolečku i bez kamery, jen se skládací židličkou. Když mě panička vzala zkušebně na proběhnutí kruhu, zdálo se, že to bude fiasko, protože jsem hlavu ani nezvednul. Ale já to tam prostě musel očuchat - koně, spousta psů a vůbec.... tak jsme běhali a běhali a až jsme to všechno přečetl, tak jsem hlavu přece jenom zvedl.

Na řadu jsme šli brzy a prý jsem se předvedl moc pěkně, panička byla spokojená. Pan rozhodčí nám udělil obligátní VD, což myslím paničku trochu mrzelo, zvláště, když posudek byl pochvalný. Tentokrát se panu rozhodčímu zdálo, že jsem moc dlouhý. Prošli jsme se po výstavě a pozdravili různé známé - ze školičky, ze cvičáku, z minulých výstav. Ale po pravdě jsme dost spěchali domů - panička za štěnětem a teta za kotětem. No mně to moc nevadilo, honit se s těmi psy stejně nedalo, protože čekali na posouzení a už jsem byl dost unavenej.

-----------------------------------------------------------

25.7.2009 - rozhodčí Josef Němec, hodnocení VD1

Posudek:

18-ti měsíční pes, delšího rámce, velmi dobrá hlava, oko ne zcela uzavřené, chrup nůžkový, delší pevný hřbet, výborné postavení a zaúhlení končetin, standardní srst, výborný pohyb

--------------------------------------------------------------

No a v srpnu jsme vyrazili na 8. brněnskou krajskou výstavu psů, kterou pořádal KK Zetor v Líšni. Tam to trochu známe, byli jsme tam jednou zkoušet agility.

ObrazekPočasí bylo zvláštní, protože předpověď slibovala na sobotu výrazný déšť, ale ráno pražilo slunko tak, že se v 9 hodin nedalo u kruhu ani vydržet. Kolem poledne se začalo zatahovat a i trochu sprchlo, ale to už jsme byli pryč. Měli jsme totiž tentokrát č.2, takže jsme šli na řadu hned po krásném afghánském chrtovi. Panička už dopředu věděla, že se mnou musí udělat mnoho koleček, než začnu zvedat hlavu, tak jsme tam v tom vedru běhali jako blázni. Samozřejmě, že jsem slintal jak posolenej slimák, s tím se nedá nic dělat, když je teplo. Chladili jsem se s páníčkem ve stínu stromů na druhém konci louky.

Pan rozhodčí mě nejprve prohlédl, a to přímo na zemi, žádný stoleček. Pak jsem běhal a šlo mi to dobře! K postoji jsme se vlastně ani nedostali. Tentokrát byl výsledek V1 a VT, takže páníčci byli moc spokojeni. Začínalo se zatahovat, tak jsme naše věci odnesli do auta a ještě jsme se vrátili na čumendu. Okukovali jsme různé pejsky, viděli jsme některé známé, ale výstava byla menší než v Žebětíně, tak jich tam moc nebylo. No a kolem poledne jsme jeli domů.

----------------------------------------------------------------

22.8.2008 - rozhodčí Leoš Jančík, hodnocení V1, VT

Posudek:

Dvouletý pes, mohutnější robust., nůžkový skus, oko správné barvy, ale poněkud otevřené víčko, sklon k lymfat., poněkud volnější kůže pod krk., korektní krk, velmi pěkný hrudník, korektní krk i hrudník, korektní úhlení

---------------------------------------------------------------------

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář