Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Ostrava 4.4.2009

6. 4. 2009

Už to dobře znám - když páníček snese do obyváku velké zrcadlo a musím u něj nacvičovat postoj, když na parkovišti běháme s paničkou dokola na výstavním vodítku, když se zvýší intenzita koupání a fénování - další psí mejdan se blíží.

Tentokrát jsme vstávali strašně brzo a jeli jsme opravdu dlouho, ale krásně jsme vše stihli. i cesta k výstavišti byla dobře značená, takže žádný problém. Přihlášeno bylo jen 12 amerických kokršpanělů, kamarádky jsem tu měl jen ze Šternberka. Některé třídy nebyly vůbec obsazeny, ovšem v mé třídě byli 3 další pejsci a samozřejmě, že blonďáci. Myslím, že panička si moc velké naděje nedělala, i když česala jako o život.Obrazek

Poprvé jsme měl pěkný trimovací stůl, tak jsem se nemusel obávat havárií. Měli jsme taky posilu v týlovém zabezpečení - tetu Helenku. Protože pejsků bylo málo, přišli jsme velmi brzy na řadu. Paní rozhodčí (MVDr. Bendová) se nám líbila, je to brňačka. Postoj jsme zvládl už moc dobře, při běhání jsme sice občas poskakoval, ale vždycky to bylo paní rozhodčí za zády. :) Na stolečku mi chtěla nejprve prohlédnout zuby. Což o to, to už umím a cvičíme to, ale prohlížela velmi důkladně a počítala, tak mě to brzo přestalo bavit. Byla trochu pranice, ale paní doktorka byla trpělivá, tak jsme to nakonec dokončili. Jinak mě pochválila, s obvyklou připomínkou k mé velikosti. Hned mi řekla, že hodnocení bude "výborný". Ještě jsme čekali, až posoudí ostatní a pak se udělovalo pořadí. Dostali jsme "trojku", což je super. Poprvé jsem nebyl poslední ve své třídě! A porazil jsem jednoho blonďáka.

Pak jsem si šel s páníčkem Obrazekzapsat známku do rodokmenu, panička ještě pokecala u kruhu a dívala se na ostatní pejsky. Potom jsme odnesli naši výbavu do auta a šli ještě nakouknout mezi stánky. Najednou nějaká slečna říká "Ty jsi Bard, že?" a že prý je to panička od Zalli z Luhové seče (irský setr), kterou známe jen z Hafíků a přesto nás poznala. A za chvíli mi někdo dává žvýkací kostičku "To je na seznámení" a je to nějaká paní a vede pejska, který vypadá... no vážně, je to Bert, i s Vavuchou, taky z Hafíků. To jsem teda koukal, jak mě našli. No je pravda, že jiný hnědý kokršpaněl na výstavě nebyl. Jen dvě fenky a ty jsou mnohem menší než já.

 

Z výstavy jsem se ještě jeli podívat za takovou hodně starou paní, prý je to paniččina babička. Moc se mi líbila, a já jí asi taky, protože si mě hladila a smála se.

 Na zpáteční cestě jsem spal jak zabitej a prospal jsem i zbytek soboty. To byla fuška!

Příští výstava bude na konci května v Hradci Králové, tak teď mám 2 měsíce voraz.

A tady je posudek:

15 měsíční hnědý pes, skus nůžkový, chrup není úplný P1 vpravo dole, silná kostra, výrazná samčí hlava, dobře vyvinutý hrudník, správně zaúhlené končetiny, správná mechanika pohybu, osrstění je standardní.

 

 

Náhledy fotografií ze složky NVP Ostrava - 4.4.2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář