Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda na Majálesu

5. 5. 2009

Dopoledne jsem byl normálně v práci, ale batůžek, který čekal ve skříni. jsem samozřejmě našel, tak jsem věděl, že se bude dít něco mimořádného.

ObrazekOdpoledne vzala panička batůžek a mě a šli jsem na tramvaj. To jsem musel mít kočšk, ale už to mám nacvičené, tak jsem to vydržel. Také v tramvaji jsem se vezl disciplinovaně. Vždycky se někam natlačím, protože mám strach, aby mi nešlápli na ocásek.

A hele, vystoupili jsme před veterinou, kam chodíme na cvičák. Jenže všude bylo víc lidí a taky různých pejsků. Prý Majáles. To nevím, co to je, ale potkal jsem některé známé kamarády a některé i úplně cizí psy a fenky, mňam. Napřed jsme se na cvičáku nahlásili a pak jsem dole na palouku čekali, až bude zahájena Voříškiáda. Teda já nejsem žádný voříšek, ale oni měli tři kategorie - voříšci, čistokrevní psi bez PP a s PP. No tak jsme to zkusili.

ObrazekNapřed se všichni pejsci představili a prošli kolem palouku, aby si nás porota mohla prohlédnout. Pak každý předváděl, co umí. A byli teda všichni moc šikovní. Někdo uměl různé cviky z tance se psem, někdo z poslušnosti, jeden pejsek probíhal dlouhým tunelem z lidských nohou, jeden "mluvil" do mikrofonu, další převáděl "oční kontakt", někteří uměli aspoň podat packu, ale byl tam i pejsek, který seděl své paničce na zádech a ta při tom jela na kole! Tak jsme taky předvedli něco z našich triků, ale ve velké konkurenci jsme se neumístili. Ale to nevadí, hlavně byla legrace.

Hromadu fotek, které naším foťákem udělal Tomáš Zerhau najdete tady:

 tamca.rajce.idnes.cz/Majales_VFU_Brno_2009_-_Voriskiada/

Po skončení Voříškiády nás páníček vyzvedl a jeli jsme domů. Ale ani jsem si nestihl okousat kostičku a už jsme zase vyrazili na stejné místo, ale tentokrát na cvičák. Cvičíme teď společně se "začátečníky". Což je výborné, protože se o přestávkách honíme a kočkujeme, jak je vidět zde:

tamca.rajce.idnes.cz/Kurz_poslusnosti_5.5.2009/

Vrátili jsme se až za tmy a druhý den jsem spal jako zabitej :)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář