Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkouška BH

20. 11. 2011

Tenhle příspěvěk napíšu místo Barda já, protože on prospal celé odpoledne  a  v této činnosti pokračuje

Zkouška "doprovodného psa" (BH) nám chyběla do základních zkoušek a od příštího roku má být povinná pro další zkoušky. Ovšem příprava nebyla vůbec ideální. Jednak mám momentálně potíže s chůzí vůbec (ostruha) a druhak jsme celý týden před zkouškou stěhovali naši kancelář do nových prostor, což nás oba značně vyčerpalo (Bard chodí se mnou do práce, takže ho to zasáhlo naplno). Ale zkouška se konala na "domácím" cvičáku na VFU a počasí bylo na listopad poměrně příznivé, tak jsem si řekla, že to aspoň okouknem, jak na to.

Začínalo se velmi brzy, ale pan rozhodčí přijel včas a všechno pěkně odsejpalo. Zkouška je poměrně těžká, hodně se tam chodí - s vodítkem i bez vodítka a povelů se smí používat jen málo. Musím přiznat, že Bard umí chodit u nohy lépe, než předvedl na zkoušce. Myslím, že se na plochu někdo před zkouškami vyvenčil a Bard se tomu vyhýbá, takže o očním kontaktu nebyla ani řeč, občas se dokonce docela vzdálil. Naštěstí jsme penalizace vynahradili stoprocentním odložením a to jak v sedě (to nám v tréninku moc nešlo), tak v leže s přivoláním a dokonce i při dlouhodobém odložení. Poslušnost jsme tedy splnili za 51 bodů ze 60.

U speciálních cviků jsem si nebyla jistá už ničím, to se totiž nedá moc natrénovat. Ale Bard dobře zvládl běžce i cyklisty, disciplinovaně čekal, až se panička vykecá v kroužku, a dokonce neštěkal ani na řidiče v autě, který se ptal na cestu. Největším překvapením pro mě bylo, že když byl uvázán a ponechán o samotě, nereagoval ani na chodce ani na člověka se psem, neštěkal a jen seděl a čekal.

Musím říct, že jsem moc pyšná, jak to krásně zvládl. Po jarním ZZO, které jsme udělali s odřenýma ušima, jsem moc spokojená. A už přemýšlím, co budeme dělat příští rok. Vzhledem k Bardovým zádům už nebudeme cvičit podle zkoušek, kde je áčko.  Zkusíme malá plemena? Nebo se zakousneme do stop? Nebo že bychom vyzkoušeli obedienci? To se ještě uvidí....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood squeezing: What is healthy

(Atrerwefredite, 8. 10. 2018 6:27)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-tunisie/

Acme blood load (hypertension)

(ATrewtimeror, 29. 7. 2018 2:12)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-du-cialis-sans-ordonnance/