Jdi na obsah Jdi na menu
 


11 měsíců - pokroky

29. 10. 2008

Bardovi bude 11 měsíců. Každý den se něco naučí, ale ne vždycky je to pozitivní :). Například nakukování ve stoje na zadních na kredenc, sporák, umyvadlo, skříně a jiný nábytek je sice na první pohled dost legrační, ale může to být i nebezpečné. Ale těžko se ubránit smíchu, když se tak strašně snaží získat houbičku na nádobí, že ťapká kolem umyvadla jako baletka.

Velmi pěkně pokračujeme v nácviku drobných triků. Cvičíme každý den ráno doma a pak několikrát v práci. Velmi dobrým cvičitelem je kolega Petr. Díky němu umí Bard chytat pamlsky v letu a proskakovat kruhem ze spojených rukou tam i zpět. Naučili jsme se štěkat na povel, dělat "panáčka",  vyskočit paničce do náruče, rozšířili jsme slalom mezi nohama a učíme se plazit na povel "žížala". Velmi hezky Bard umí chodit u nohy bez vodítka včetně obratů a už umí i odložení (zatím cca 20sec) vleže, i když se schovám.

Zkoušíme překážky v psích výbězích a v našem sadu a Bardovi se nejvíc líbí kladina. Pěkný máme i základ aportu, zatím ukořistěný aportek dobrovolně neodevzdá :), ale nosí hezky, skoro všechno (nejraději tenisák).

Hodně času jsme také věnovali nácviku výstavního postoje a běhu na výstavním vodítku. Jak to dopadlo na naší první výstavě vám napíšu do příspěvku "NVP Brno říjen 2008".

To vše je téměř vzorné doma nebo v kanceláři. Venku se samozřejmě kvalita provedení poněkud zhoršuje, ale snažíme se taky. Největší problém nastává, pokud se někde v dohledu objeví jiný pes. Bard se se všemi rád seznamuje a hraje si, ale v této situaci zapomíná, jak se jmenuje, že má nějakou paničku a že by měl umět i jen ten nejzákladnější povel. Z toho důvodu jsme začali chodit do kurzu poslušnosti na cvičiště Kynologického klubu Veterinární fakulty Brno. Podrobnosti z výcvikových hodin najdete v rubrice "Cvičák".

Bardík umí vzorně jezdit autem (má vlastní pásy) i na dlouhé trasy. Běžně jezdíme tramvají i autobusem. Je přátelský ke všem lidem i pejskům a hezky se chová i k malým dětem, i když je ještě dost prudký.

Nechce být doma sám, to hodně štěká, ale postupně ho zvykáme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář