Jdi na obsah Jdi na menu
 


A ještě jednou pole

Kdy: 16.04.2013, 18-19 hodin

S kým: Katka a Bodie

Kde: pod Prachárnou (Řečkovice, Ivanovice)

Terén:  pole, nízké osení (ozim), dnes už hodně zaschlé a řídké, vítr

Pamlsky: granule, Platinum,  nějaký komerční pamlsek, v předmětech vařené srdíčko, v prémii sardinky

Stopa:

Nášlap bez pamlsku, první pamlsky po 10 krocích, celou stopu pamlsky ve 5 - 10 šlápotě nepravidelně, lomy bez pamlsků

1. úsek - 80 kroků boční vítr z prava, po 40ti krocích předmět s pamlskem, pravý lom

2. úsek - 80 kroků, vítr proti, po 40ti krocích předmět bez pamlsku, levý lom

3. úsek - 50 kroků boční vítr z prava, po 20ti krocích předmět s pamlskem, ukončovací prémie

180413.jpgA jak nám to šlo?

Na začátku nás děsil srnec, který na nás štěkal z lesa  Když jsem se pak vraceli autem kolem, tak už tam stádo srnek vyžíralo zapomenuté pamlsky

Hned při pokládání stopy vznikl problém. Na konci 2.úseku jsem udělala pravý lom, po 20 krocích položila předmět a po dalších 5 jsem po kotníky zapadla do bažiny uprostřed pole. Musela jsem se vrátit, zvednout předmět a místo lomu jsem ve stopě pokračovala, přičemž problematické místo jsem propamlskovala. Třetí úsek jsem pak udělala kratší, po levém lomu. Pak jsem to celé musela složitě obcházet, abych se vyhnula bažině.

Bard byl neuvěřitelně natěšenej, před ním stopoval ještě Bodie a když přišla řada na Barda, úplně se klepal.

Nášlap bez pamlsku ho rozhodil, ale pak vypáli tak rychle, že ani nevím, jestli šel po stopě nemo prostě vyrazil vpřed. Myslím, že první pamlsky přešel. V prvním úseku 2x vybočil po stopě zvěře, musela jsem ho vrátit. Taky šel mírně vlevo stopy, jak foukal vítr. Předmět zalehl. Pak jsem to zvorala já, protože díky počáteční rychlosti jsem špatně odhadla, kde je lom a nutila jsem ho jít rovně. Ale nedal se zmást a zalomil.

Druhý úsek v pohodě i předmět bez pamlsku (zase dostal za odměnu sardinku). Problematické místo s opraveným lomem přešel bez potíží, zalomil pěkně. Poslední úsek šel zase trošku vlevo, ale předměty i ukončovací prémii zalehl.

Na zpáteční cestě jsme ještě zkoušeli vyhledání předmětů. Bodie Katce první dva předměty vyhledal a zalehl bez problémů, další dva mu dělaly trochu potíže. Bard první našel a zalehl hezky, tlamou se jen dotkl. Druhý hledal déle, ale označení bylo bez doteku! Bohužel třetí po velmi dlouhém hledání vzal do tlamy a vyloženě žvejkal

Celkově jsem byla spokojena, žádné kritické chyby, jen jsem musela půl hodiny čistit boty

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář